Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Recenzie zákazníkov

 

 

 

  1. Úvod
  2. Dôležité informácie
  3. FAQ
  4. FAQ - Stabilizované rastliny
FAQ - najčastejšie otázky ku stabilizovaným rastlinám


Čo je stabilizácia?
Stabilizácia je proces, ktorý zachováva prirodzenú čerstvosť našich rastlín a zároveň udržuje ich brilantné farby po mnoho rokov. Vďaka tejto jedinečnej inovačnej tekutej zmesi, ktorá je ľudskému zdraviu neškodná a spĺňa tie najprísnejšie požiadavky Európskej únie, sme schopní zachovať ich prirodzený vzhľad. Aby sme pri stabilizácii rastlín dosiahli čo najlepšie výsledky, vyberáme kvety, trávy, listy a stromčeky, keď sú na vrchole svojej fyzickej kvitnúcej krásy. Stabilizácia prebieha tak, že čerstvo odrezané rastliny sú vkladané do zásobníkov, ktoré obsahujú stabilizačný roztok. Počas 3-7 dní sa rastlinná miazga odparí a je úplne nahradená stabilizačným roztokom. Pri tomto procese môže dôjsť aj k strate farby, ktorá je potom nahradzovaná pomocou potravinárskeho farbiva. Následne sú rastliny umyté a uskladnené po niekoľko dní v sušiarni a pred odoslaním, samozrejme starostlivo skontrolované..

Ako sa dajú stabilizované rastliny využiť?
Vďaka stabilizácii si kvety zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje na dlhodobé kvetinové výzdoby. Cieľom spoločnosti je poskytnúť našim zákazníkom možnosť vychutnať výhody skutočné prírodzenej záhrady vnútri domova, kancelárie, hotela, reštaurácie alebo i obchodného centra. Takto upravené rastliny sú preto priamo predurčené, pretože majú oproti čerstvým rastlinám veľa ekonomických a praktických výhod:
1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu kvetiny 2-5 rokov trávy a listy 5-10 rokov stromy 10-15 rokov
2. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo)
3. Jednoduché skladovanie a prepravovanie
4. Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo pliesňami..

Čo je dôležité dodržať??
Stabilizované rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby alebo veľkosti mierne líšiť, a pokiaľ chcete uchovať ich prírodný vzhľad po mnoho rokov, je potrebné dodržiavať základné pravidlá:
1. Nesmie prísť do kontaktu s vodou, tzn. nezalievať
2. Neskladovať alebo neumiestňovať vo vlhkom prostredí
3. Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu, v blízkosti žiaroviek a iných zdrojov vysokej teploty (vyťahuje farby)
4. Neumiestňovať na lakom alebo olejom upravené plochy.

Ako sa starať o stabilizované rastliny?
Ak chcete u stabilizovaných rastlín zachovať ich "večnú" krásu, tak ich umiestňujte v miestnostiach s teplotou 5 - 30C a vlhkosti 60%. Rastliny sú bezúdržbové, ale pokiaľ ich potrebujete zbaviť prachu, či iných nečistôt, tak použite vlhkú (nie mokrú) handričku a alebo fén za nízkej teploty.

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.