Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Recenzie zákazníkov

 

 

 

  1. Úvod
  2. O sortimente
  3. O umelém ratanu
O umelém ratanu

Čo je to umelý ratan?

Jedná sa o syntetický materiál, ktorý je určený pre vonkajšie použitie. Clony vytvorené z tohto umelého ratanu sú veľmi odolné proti mechanickému namáhaniu s dlhoročnou výdržou. Technoratan na prvý pohľad vyzerá ako skutočný prírodný ratan, používaním sa neopotrebováva, je stálofarebný a rezistentný voči UV žiareniu.

Použitie a inštalácia

  • Umelý ratan dodávame na metráž v rolkách s výškou 1 m, vybrané farby tiež 0,9 a 1,1 m. Maximálny rozmer v kuse je 20 bm.
  • Na objednávku je možné vyrobiť také ratan v akejkoľvek inej šírke (max. Šírka 2 m a dĺžka 20 bm). Minimálny odber 10 bm.
  • Rohože sú obojstranné. Ich tvar sa dá ľahko upravovať nožnicami na požadovaný rozmer
  • pripevnenie je možné napríklad sťahovacími páskami (viz příslušenstvo). Zakončenie rohože je možné ponechať tak ako je, alebo môžete použiť hliníkovú zakončovaciú lištu.

  • Ratanové rohože neodporúčame inštalovať v teplotách nižších, než je 15 stupňov. Optimálna teplota pre inštaláciu je 25 stupňov a viac. U ratanových rohoží v závislosti od teploty môže dochádzať k zmršťovaniu (nízke teploty, teploty pod bodom mrazu) a k rozťahovaniu (vyššie teploty, priame slnečné žiarenie). Z tohto dôvodu je doporučované ratanovú rohož inštalovať vo vyšších teplotách. V opačnom prípade môže pri ohriatí rohože dochádzať z dôvodu teplotnej rozťažnosti k zvlneniu (rohož je pevne nainštalovaná v bodoch a medzi bodmi inštalácie dôjde k zväčšeniu rohože a tým k zvlneniu). Rozťažnosť patrí k vlastnostiam rohože a je dobré s ňou počítať.
  • Ďalej odporúčame pri inštalácii väčších vzdialenostné ratanovú rohož deliť, aby sa predišlo vlneniu rohože (napr. Pri inštalácii na plot odporúčame rohož deliť u každého stĺpika, v prípade inštalácií na balkón odporúčame rohož rozdeliť na vnútornom / vonkajšom rohu).