Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Recenzie zákazníkov

 

 

 

Životnosť

Životnosť umelých živých plotov je v porovnaní s prírodnými materiálmi (napr. rohože z tŕstia) výrazne dlhšie. Rovnako ako u prírodných materiálov však záleží na konkrétnom umiestnení. Ak inštalujete rohož či dielca v exteriéri na miesta s vysokou záťažou bez zatienenia (slnečné žiarenie, miesta s častým a silným náporom vetra, chemicky agresívnejší prostredie s kombináciou prachových šásteček napr. okolie stavenísk a hlavných ciest), životnosť bude samozrejme kratšia. Napriek tomu aj v takto nepriaznivých podmienkach môžete počítať s minimálne dvojnásobne dlhšou životnosťou, než akú mávajú tieniacej rohože z prírodných materiálov, ktorých životnosť (funkčnosť) je často len 1-2 roky. Potom sa už prírodné produkty začínajú často rozpadať a plesnivie. U umelých rohoží a plotov je predpokladaná funkčnosť v exteriéri 2-5 rokov, v optimálnych podmienkach i viac. V interiéri je to samozrejme dlhšie.

Rovnako dôležité je konkrétne umiestnenie umelých živých plotov aj pre ich stálofarebnosť, kedy na južnej stranes intenzívnym slnečným žiarením je degradácia farieb vyššia, zatiaľ čo na zatienenie severnej strane je nižšia. Platí to aj pri umiestnení v interiéri. Zvlášť u stálebarevnosti (ale aj životnosti) platí, že drahšie dielcové ploty sú odolnejšie. Príkladom môže byť rad PREMIUM TILE 50, nejrealističější, dielcové umelé živé ploty vyznačujúci sa niekoľkokrát dlhšou životnosťou oproti iným radom (bežne 5 a viac rokov).

Predpokladaná životnosť rohoží ARTLEAF je pri dodržaní inštalačných inštrukcií a v závislosti od podmienok použitia:

  • 1 – 3 roky - Imitácie rohoží BAMBOO MAT
  • 1 – 5 let - Zalistené ploty a striže CONIFER S, LEAVES PL, W
  • 2 – 7 let - Kazetové dielce TILES
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.