Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
11.03.2022 Umelý ratan
Umelý ratan na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a ratanové rohože v metráži svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom využite našu jed... čítať celé
Ratanové balkónové zásteny na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a štandardizované ratanové balkónové zásteny svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom... čítať celé
Možnosti zatienenia balkóna či terasy
Použiť je možné umelé živé ploty, umelé bambusové rohože, prírodné prútené rohože či tieniace tkaniny. Od minulého roka sme do nášho sortimentu novo z... čítať celé
Zobraziť všetky články
Recenzie zákazníkov

 

 

 

O stabilizácii

Stabilizácia je proces, ktorý zachováva prirodzenú čerstvosť našich rastlín a zároveň udržuje ich brilantné farby po mnoho rokov. Aby sme pri stabilizácii rastlín dosiahli čo najlepšie výsledky, vyberáme kvety, trávy, listy a stromčeky, keď sú na vrchole svojej fyzickej kvitnúcej krásy.

Pozrite si celý sortiment našich stabilizovaných rastlín.

Stabilizácia prebieha tak, že čerstvo odrezané rastliny sú vkladané do zásobníkov, ktoré obsahujú stabilizačný roztok. Počas 3-7 dní sa rastlinná miazga odparí a je úplne nahradená stabilizačným roztokom. Pri tomto procese môže dôjsť aj k strate farby, ktorá je potom nahradzovaná pomocou potravinárskeho farbiva. Následne sú rastliny umyté a uskladnené niekoľko dní v sušiarni a pred odoslaním, samozrejme náležite skontrolované.

VYUŽITIE:

Vďaka stabilizácii si kvety zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje pre dlhodobé kvetinové výzdoby.
Našim cieľom je poskytnúť zákazníkom možnosť vychutnať výhody skutočnej prírodnej záhrady vo vnútri domova, kancelárie , hotela, reštaurácie alebo aj obchodného centra.
Takto upravené rastliny sú pre to priamo predurčené, pretože majú oproti čerstvým rastlinám mnoho ekonomických a praktických výhod:

 1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu
 2. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo)
 3. Jednoduché skladovanie a prepravovanie
 4. Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.

UPOZORNENIE:

Všetky stabilizované rastliny, aranže či stromčeky je možné vybrať z prepravného/darčekového obalu alebo krabičky. Odstránenie obalu nemá vplyv na životnosť.

Stabilizované rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby alebo veľkosti mierne líšiť, a pokiaľ chcete uchovať ich prírodný vzhľad po mnoho rokov, je potrebné dodržiavať základné pravidlá:

 1. Nesmie prísť do kontaktu s vodou, tzn. nezalievať
 2. Neskladovať alebo neumiestňovať vo vlhkom prostredí
 3. Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu, v blízkosti žiaroviek a iných zdrojov vysokej teploty (vyťahuje farby)
 4. Neumiestňovať na lakom či olejom upravené plochy.

STAROSTLIVOSŤ:

Ak chcete u stabilizovaných rastlín zachovať ich "večnú" krásu, tak ich umiestňujte v miestnostiach s teplotou 5 - 30 ° C a vlhkosti 60%. Rastliny sú bezúdržbové, ale ak ich potrebujete zbaviť prachu, či iných nečistôt, tak použite vlhkú (nie mokrú) handričku alebo fén pri nízkej teplote.

ŽIVOTNOSŤ:

 • Kvety 2-5 rokov
 • Trávy a listy 5-10 rokov
 • Stromy 10-15 rokov
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi