Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
11.03.2022 Umelý ratan
Umelý ratan na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a ratanové rohože v metráži svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom využite našu jed... čítať celé
Ratanové balkónové zásteny na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a štandardizované ratanové balkónové zásteny svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom... čítať celé
Možnosti zatienenia balkóna či terasy
Použiť je možné umelé živé ploty, umelé bambusové rohože, prírodné prútené rohože či tieniace tkaniny. Od minulého roka sme do nášho sortimentu novo z... čítať celé
Zobraziť všetky články
Recenzie zákazníkov

 

 

 

Spôsob inštalácie

Rohože sa pripevňujú na už existujúci podklad, ktorý môže byť tvorený pletivom, múrom, zábradlím, či rôznymi plotovými dielcami. Ploty sa upevňujú najčastejšie pomocou sťahovacích pások, viazacím drôtom alebo skrutkami (v prípade, že nie je možné nijako upevniť sťahovacími páskami). Ploty sú k dispozícii v roliach dĺžky 3 m.

Inštalácia rohoží

 • Role sa rozmotá a ponechá sa chvíľu v rozvinutom stave na dotvarovanie.
 • V prípade potreby sa rola skráti na požadovanú výšku (upravenú hranu inštalujte dole).
 • Pomocou sťahovacích pások sa pripevní najprv horná časť rohože k podkladu pri zachovaní roviny pri hornom okraji a pri zachovaní spodného odstupu od terénu či podmurovky.
 • Spodnú hranu rolky neklaďte priamo na zem, ale ponechajte ich aspoň 10cm nad zemou či podmurovkou, pri pletive skôr viac.
 • Pri inštalácii si na dĺžku rolky vypomožte napr. podkladovým hranolom či fočnú, ktoré vymedzia spodnú hranu inštalovanej rolky tak, aby nebola po inštalácii v priamom kontakte s podkladom. Po inštalácii hranol vyberte.
 • Po kontrole rovnosti horného okraja sa doplnia sťahovacie pásky po celej ploche umelého živého plotu, aby bol plot celoplošne zaistený, aby nedochádzalo k zosadnutiu a aby plot odolával prípadnému zaťaženiu vetrom.
 • U rohoží odporúčame použiť väčšie množstvo opasok, ideálne 36 ks na 1m2.
 • Sťahovacie pásky pri bambusových rohožiach (BAMBOO MAT) odporúčame dávať do miest, kde sa kríži pozdĺžny nylonový povrázok so zvislou lamelou (inštalovať sťahovaciu pásku krížom cez nylonový povrázok a bambusovú tyčku).
 • Pri vonkajšej inštalácii odporúčame v pozdĺžnom smere umiestňovať sťahovacie pásky po vzdialenosti max. cca 25-30cm av priečnom smere taktiež, pričom v oblasti s vyššou veternou záťažou aj hustejšie.
 • Pri inštalácii rohože na pletivo je nutné role pripevniť ako k napínaciemu drôtu, tak aj k výpletovým drôtom.
 • Pre skracovanie na dĺžku je u rohoží BAMBOO MAT nutné pred odstrihnutím zalepiť šnúrky napríklad tavnou pištoľou a zamedziť tak rozmotaniu nylonového povrázku.
 • Rohože je možné inštalovať na vonkajšiu aj vnútornú stranu oplotenia.

 

Dôležité upozornenie

 • Hustšie umelé živé ploty nie je vhodné inštalovať na miesta častého výskytu nárazového vetra, pokiaľ podklad nie je tvorený pevnou podložkou (napr. drevené dosky). Tieto ploty vytvárajú veternú bariéru, ktorá môže zapríčiniť poškodenie samotného umelého živého plotu, ako aj vlastné nosné konštrukcie plotu. Príkladom plotov vytvárajúcich výraznú veternú bariéru sú BAMBOO MAT - bambusové rohože.
 • Role inštalované na pletivá a mreže v miestach s vyšším nebezpečenstvom výskytu nárazového vetra sa odporúča osadiť na náveternú stranu pletiva. (plot je v prípade zaťaženia vetrom pritlačený na pevný nosný podklad).
 • Bambusové rohože majú veľmi malú priepustnosť voči vetru, z tohto dôvodu ich neinštalujte na veľké plochy v miestach, kde nie je dostatočne pevný podklad a kde je často silný vietor, alebo hrozia silné veterné poryvy. V dôsledku silného mechanického namáhania vplyvom vetra av kombinácii s nedostatočným upevnením môže dôjsť k ich poškodeniu.
 • Žiadne z rohoží sa nesmú inštalovať do blízkosti otvoreného ohňa, záhradných grilov a krbov alebo tesnej blízkosti všetkých ostatných zdrojov tepla, ako sú halogénové žiarovky, svietidlá, vykurovacie telesá, elektrické a spaľovacie motory atď.
 • Minimálna vzdialenosť od všetkých zdrojov tepla do 60°C by mala byť v interiéri cca 100cm, pri nedodržaní tejto vzdialenosti môže dôjsť k poškodeniu či požiaru.
 • Vystavenie otvorenému ohňu alebo blízkosť ohňa môže spôsobiť poškodenie plotu alebo požiar.
 • Rohože by sa nemali inštalovať ani s nimi inak manipulovať pri teplotách pod bodom mrazu. Plast pri nízkych teplotách krehne.
 • Napriek tomu, že ploty sú vyrobené s UV stabilizáciou, môže pri plote nainštalovanom na mieste s priamym slnečným žiarením dôjsť už v priebehu niekoľkých mesiacov k zmene farebného odtieňa a zmene farebnosti, zosvetlenia. Ide o očakávanú vlastnosť produktu, ktorá nemôže byť vnímaná ako dôvod na reklamáciu. Lacnejšie rohože, kde je čiastočne použité PVC či Polyester, majú nižšiu stálofarebnosť.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi