Novinky
20.11.2019
GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
Plánujete nakúpiť tovar z nášho sortimentu, ale identický produkt, o ktorý máte záujem, ste videli kdekoľvek na internete za nižšiu cenu? Informujte ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
11.03.2022 Umelý ratan
Umelý ratan na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a ratanové rohože v metráži svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom využite našu jed... čítať celé
Ratanové balkónové zásteny na mieru
Potrebujete zakryť alebo zatraktívniť vonkajšie priestory alebo balkón a štandardizované ratanové balkónové zásteny svojimi rozmermi nevyhovujú? Potom... čítať celé
Možnosti zatienenia balkóna či terasy
Použiť je možné umelé živé ploty, umelé bambusové rohože, prírodné prútené rohože či tieniace tkaniny. Od minulého roka sme do nášho sortimentu novo z... čítať celé
Zobraziť všetky články
Recenzie zákazníkov

 

 

 

  1. Úvod
  2. FAQ - najčastejšie otázky k umelým plotom ArtLeaf
FAQ - najčastejšie otázky k umelým plotom ArtLeaf


Dajú sa ploty a dekorácie ARTLEAF použiť aj na zábradlie na balkónoch panelových domov?
Áno, a s veľkou výhodou! Práve tu nachádza jedno z najväčších uplatnení. Všetky komponenty ARTLEAF sa dajú ľahko inštalovať aj na zábradlie balkónov či lodžií, kde dopomôžu vytvoriť príjemnú zelenú kulisu.

Stále sa mi nedarí vytvoriť ozelenenú stenu pozdĺž bazéna. Môžem použiť ARTLEAF?
Áno, či už sa jedná o bazény v interiéri či exteriéri. Prítomnosť zeminy v bazéne je vždy problém a rastlinám sa tu obvykle ani nedarí rásť. Navyše ani chémia obsiahnutá vo vode rastlinám príliš neprospieva. Tak že voľba umelého živého plota je prirodzenou a logickou voľbou. Umelé živé ploty ARTLEAF sa dobre hodia k inštalácii a ozeleneniu do okolia všetkých bazénov..

Čo v zime, musím ploty ARTLEAF demontovať?
Nie, umelé živé ploty ARTLEAF sú vodeodolné, UV odolné a mrazuvzdorné. Odolajú všetkým poveternostným vplyvom a pomôžu ochrániť Vašu záhradu, balkón či terasu aj počas zimných mesiacov. Navyše ich výhodou je, že na jeseň neopadávajú, tak že celoročne zakrývajú ploty, múry či steny a dlhodobo tak plnia účel, pre ktorý boli navrhnuté..

Aký je rozdiel medzi rolovanými plotmi a stavebnicovým systémom PREMIUM TILE?
Rozdiel medzi rolovanými a stavebnicovými plotmi je iba vo formáte ich balenia a tiež v spôsobe inštalácie. Rolované ploty sa iba rozvinú a prichytia k plotu, dielcové ploty sa najprv pospájajú a potom prichytia k plotu. Výhodou stavebnicového systému je voľnosť a variabilita v rozmeroch zakrývania plochy, kde nie sme takmer limitovaný ani šírkou, ani výškou zakrývania plochy. Vlastnosti oboch druhov plotov sú inak rovnaké.

ARTLEAF je vraj veľmi vydarenou imitáciou živých rastlín. Kde môžem všetko vidieť na vlastné oči?
Áno, najmä rada PREMIUM TILE 50 obsahuje veľmi vydarené napodobeniny bežne používaných záhradných rastlín a drevín. Výhodou rady PREMIUM TILE 50 je tiež väčší objem a priestorová rozložitost. Všetok sortiment ARTLEAF je k nahliadnutiu vo vzorkovni firmy ZEROT s.r.o.

V ponuke máte viac 20 druhov a ťažko sa mi z toľkých druhov vyberá. Hľadám ten najhustejší. Ktorý model mi odporučíte?
Najhustejší z ponúkaných umelých živých plotov sú ploty zo skupiny PREMIUM TILE 50, konkrétne modely imitujúce krátko strihaný buxus (BUXUS GREEN, BUXUS LT GREEN, BUXUS VG), imitácia Thuja (Thuja, Thuja VG) a tiež imitácia trojlístku a štvorlístkov (CLOVER). Tieto ponúkané ploty majú takmer 100% zatienenie. Medzi veľmi husté tiež patria imitácie vavrínovca (ETNA) a brečtanu (HEDERA).

V porovnaní s prírodnými bambusovými a rákosovými rohožami mi ARTLEAF pripadá oveľa odolnejšie. Aká je predpokladaná životnosť plotov ARTLEAF?
Predpokladaná životnosť plotov rovnako ako u prírodných rohoží závisí na miestnych podmienkach použitia a bude sa líšiť v závislosti na umiestnení plotu. Životnosť bude vyššia na zatienenej záhrade, než na oslnenom priestranstve. Oproti rohožiam je predpokladaná životnosť 2 - 4 násobná. Celkovo, ak nebude plot vystavený vandalizmu, predpokladaná životnosť je 3 - 8 rokov.

Naozaj stačí ploty len raz za čas opláchnuť vodou z hadice a inak sa o ne nemusím vôbec starať?
Umelé živé ploty ARTLEAF nepotrebujú žiadnu pôdu na zasadenie, ani vodu k rastu. Jediná voda, ktorú budete nútení použiť je práve voda na oplach, keď sa Vám plot zapráši. Tento druh údržby sa však vykonáva aj u živých rastlín, o ktoré je potrebné sa starať oveľa viac. Žiadna ďalšia údržba nie je nutná.